Haberler

SAHİPLENME EVLAT EDİN

By

on

“Evladın Olmak İstiyorum” kampanyasına yoğun ilgi…

Ailesi olmayan kediler için Türkiye çapında düzenlenen “evladın olmak istiyorum” kampanyası, kedi severler tarafından büyük ilgi görüyor. Sahipleri tarafından çeşitli gerekçelerle sokağa ya da hayvan barınaklarına bırakılan kedilerin aslında bir evlat gibi sürekli yaşayabilecekleri eve ve aileye ihtiyaç duyduğuna dikkat çeken kampanya ile kedinin evlat edindirilmesi hedefleniyor.

KedVet bakımını üstlendiği kedileri Evlat Edinme sözü ile evine alacak, bakımını üstlenecek aile ve kişilere tam 2 bin TL değerindeki sağlık, bakım, mama ve tüm aksesuarlarını ÜCRETSİZ karşılıyor. Türkiye’de hayvanlar için şimdiye kadar görülmemiş bir yardım kampanyasına imza atan KedVet, projesini #sahiplenmevlatedin hashtag’i ile sosyal medyada paylaştı.

KedVet başkanı Dr.Tarkan Özçetin kedi ve köpeklerin ne satın alınacak bir eşya nede sahibi olunacak bir meta olmadığını, onların ancak bir evlat gibi görülmesi ve bakılması gerektiğine dikkat çekti. Projenin amacının evsiz kedilere bir yuva bulma, kedisiz aile ve insanlara da bir evlat kazandırma amacını taşıdığını belirten Özçetin, bunun için dernek olarak tüm imkanlarını sonuna kadar zorladıklarını söyledi.

Bu kampanya kapsamında kedi evlat edinenlere “evcil hayvan sahiplenme sözleşmesi” imzalatılıyor. İmzalatılan sözleşme ile kedinin ev içindeki fiziki ve psikolojik şartlarının uygunluğunun yanı sıra evlat edinen kişilerin durumları da dikkate alınıyor. Kedinin sahiplenildiği evde iyi bakıldığı, sağlık kontrollerinin yerine getirildiği, kaza veya ağır hastalık durumu olup olamadığı gibi konular da düzenli olarak HEKEV ve KEDVET tarafından takip ediliyor. Aksi bir durumda ise 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununa göre ilgili kişiler hakkında kanuni süreç başlatılabiliyor.

About kedvet

Recommended for you

8 Comments

 1. GÖKÇE

  5 Ekim 2017 at 08:34

  Merhaba,yuva arayan küçük bir kedimize yuva olmak istesem, kampanyanız kapsamında bunu nasıl gerçekleştirebilirim, Ankara’dayım, teşekkürler.

 2. heves surmeli

  6 Ekim 2017 at 17:59

  Iyigunler, kedi evlat edinmek icin nasil bir prosedur takip etmek gerekiyor?

 3. Cemil CAN

  8 Ekim 2017 at 08:58

  İyi günler, Biz ailemle Mersin’de yaşıyoruz.Kedi Sahiplenme evlat edinmek istiyorum. Oğlum kedileri çok seviyor.Kedi sevgisi Kızım’ın kedisi ile başladı.Kızım kedisine İstanbul’da 2 yıldır severek bakıyor.Ablasinin kedisini çok seviyor. Bizimle iletişime geçebilirminiz.
  Tel : 0 532 251 52 88

 4. Mustafa Gökhan ayhan

  8 Ekim 2017 at 17:11

  Kedi evlat edinmek istiyorum..

 5. Yasemin

  18 Ekim 2017 at 16:33

  Evlat edinme programına nasıl katilabilirim

 6. Harun Uydur

  23 Ekim 2017 at 12:17

  Merhaba ben bir kedi evlatlık almayı istiyorum ama Adana’da oturuyorum adress bilginizi alabilirmiyim acaba

 7. elif

  24 Ekim 2017 at 17:10

  nasıl evlat edinebiliriz?

 8. Zeynep Başaran

  22 Şubat 2018 at 01:16

  Merhaba, 11 yaşındaki kızım ve ben bir kedi evlat edinmek istiyoruz. Biz Kocaeli/ Derince’de yaşıyoruz. Açıkçası maddi olanaklarımızın kısıtlı olması nedeniyle evimizde bir kedi evladımız olamadı. Kızım ve ben kediciyiz ve onları çok seviyoruz isteğimizi dikkate alıp değerlendirirseniz seviniriz. Teşekkürler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir