II. Uluslararası Kedi Hekimliği Kongresi 21-24 MART 2022

Değerli Meslektaşlarım,

2020 ve 2021 hepimiz için zor yıllar oldu...

Covid 19 salgını; tüm hayatımızı olumsuz yönde etkiledi. Bazıları kabul etmese de sağlık çalışanı olarak biz veteriner hekimler bu süreçte kesintisiz işimizin başında olduk. Hayvan ve insan sağlığı için canla başla mücadele verdik ve vermeye de devam ediyoruz. En büyük dileğimiz 2022 yılında Covid 19 salgınını geride bırakarak siz meslektaşlarımızla hasret kaldığımız yüz yüze görüşebilme imkanı olan, pandeminin etkilerinden uzak bir kongreyi hayata geçirebilmek.

21-24 Mart 2022 tarihleri arasında, Antalya’da düzenleyeceğimiz, Kedici Veteriner Hekimler Derneği’nin (KEDVET) 2. Kongresine sizleri güvenle davet etmekten büyük mutluluk duymaktayız. İlki 2019 yılında gerçekleşen KEDVET Kongresi, hem pratiğe yönelik bilimsel içerikleri ve Kedi Hekimliği konusunda uzman deneyimli uluslararası bilim insanlarının katkıları hem de sosyal ve kültürel aktiviteleriyle yurtiçinden ve yurtdışından gelen katılımcıların büyük beğenisini kazanmıştır. 2020 ve 2021 yılında ise sektörümüzün ilk online canlı yayın kongrelerini KEDVET ONLINE siz değerli meslektaşlarımızca büyük ilgi görmüş ve rekor düzeyde katılım sağlanmıştır.

Tüm gayretimizi bir önceki seneye göre daha kaliteli ve yüksek bilimsel seviyede katılım için harcadığımız KEDVET 2022 Kongresi, 2019,2020 ve 2021 yılların da olduğu gibi bu yılda International Society of Feline Medicine (ISFM) tarafından destekleniyor olacaktır.

Titanic Mardan Palace Hotel’de düzenlenecek olan KEDVET Kedi Hekimliği Kongresi’nin sloganı “Herşey Kediler için...” olarak belirlenmiştir.

Harika doğası, masmavi denizi ve değerli tarihsel mekanları ile Antalya’da gerçekleştireceğimiz kongremizde temel amacımız, kedilerle ilgili mesleki ve bilimsel güncel gelişmelerin konuşulup tartışılması için kedilere ilgi duyan tüm meslektaşlarımızı bir araya getirmektir.

Her biri Kedi Hekimliği alanında değer taşıyan konuşmacılardan edineceğiniz bilgilerin yanı sıra bahar aylarında yapılacak ve yaza keyifli bir başlangıç yapmanızdan ve sizleri Antalya’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtir, hepinizi kongremize bekleriz.

Sevgi ve saygılarımla,

Dr. S. Tarkan Özçetin
KEDVET Başkanı