Depremden Kurtarılan 15 Kedi Ankara’da

Ankara Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu’nun hayvansever gönüllülerle beraber Hatay depreminden kurtardığı 15 kedi tedavi edilmek üzere Ankara Kedi Hastanesi’ne getirildi.

AKK Hayvan Hakları Çalışma Grubu Sözcüsü Rabia Erentuğ depremde kurtarılan canlar için bölgede olan gönüllü hayvansever Merve Karaman ile iletişime geçti. Depremden onlarca hayvan kurtaran Merve Karaman içinde durumu kritik olan kediler de olmak üzere 15 hayvanı pet nakil aracı ile deprem bölgesinden uzaklaştırdı. Ankara Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu bileşenlerinden Burak As ise gönüllü pet naklini yaparak kurtarılan canları Antakya’dan Ankara’ya getirdi.

Kurtarılan kediler Dr. Tarkan Özçetin önderliğinde Cat Hospital Kedi Hastanesi’nde muayene edildi. Kedici Veteriner Hekimler Derneği (KEDVET) sponsorluğunda sağlık taraması yapılan kedilere iç-dış parazit uygulaması yapıldı. Kurtarılan canlardan 3 tanesinin durumu kritik olduğu için yatışına karar verildi ve hastanede tedavilerine başlandı. 12 kedi ise Behiye Eryılmaz’ın kurucusu olduğu Doğa ve Çevreyi Koruma, Yaşatma Derneği (DOĞÇEV) koruma evinde himaye altına alındı.

Ankara Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu sayesinde kurtarılan canlar tedavileri bittikten sonra evlat edindirilecek.