2.ULUSLARARASI KEDİ HEKİMLİĞİ KONGRESİ


Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri 25-28 Ekim 2020 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde düzenleyeceğimiz, Kedici Veteriner Hekimler Derneği’nin (KEDVET) 2. Kongresine davet etmekten büyük mutluluk duymaktayız. Daha önce çoğunlukla Antalya’da yapılmasına alışkın olduğumuz kongreleri bu sefer Girne’de yapmayı planladık. Bunun kongre geleneğimize yenilik ve cazibe katacağını umuyoruz.

Ülkemizde ve dünyada evlerdeki kedi sayısı her geçen yıl daha da artmaktadır. Özellikle ülkemizde ön görülemeyen hızda bir artış söz konusudur. Buna bağlı olarak Kedi Hekimliğinde son yıllarda ortaya çıkan gelişmeler ve var olan büyük bilgi birikimi, biz Veteriner Hekimleri kedileri daha iyi anlamaya itiyor ve sürekli yeniliklere açık ve güncel bilgilere ulaşma zorunluluğunu doğurmaktadır.

İlki geçen yıl gerçekleşen KEDVET Kongresi, hem pratiğe yönelik bilimsel içerikleri ve Kedi Hekimliği konusunda çok deneyimli uluslar arası bilim insanlarının katkıları hem de sosyal kültürel aktiviteleriyle yurtiçinden ve yurtdışından gelen katılımcıların büyük beğenisini kazanmıştır. Tüm gayretimizi bir önceki seneye göre daha kaliteli ve yüksek bilimsel seviye ve katılım için harcadığımız KEDVET 2020 Kongresi, geçen yıl olduğu gibi bu yılda The International Society of Feline Medicine (ISFM) tarafından destekleniyor olacaktır.

Girne, Acapulco Resort Convention SPA Hotel’de düzenlenecek olan KEDVET Kedi Hekimliği Kongresi’nin sloganı “Herşey Kediler için…” olarak belirlenmiştir.

Harika doğası, masmavi denizi ve değerli tarihsel mekanları ile Kıbrıs’ta gerçekleştireceğimiz kongremizde temel amacımız, kedilerle ilgili mesleki ve bilimsel  güncel gelişmelerin konuşulup tartışılması için kedilere ilgi duyan tüm meslektaşlarımızı bir araya getirmektir.

Her biri Kedi Hekimliği alanında değer taşıyan konuşmacılardan edineceğiniz bilgilerin yanı sıra yaz aylarına yapılacak geç veda ve kışa keyifli bir başlangıç yapmanızdan ve sizleri Yavru Vatan’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtir, hepinizi kongremize bekleriz


Sevgi ve saygılarımla,

Dr. Tarkan ÖZÇETİN

KEDVET Derneği Başkanı